Otestováno pro Vás

Kam na kávu ve Funchalu

Tento článek bude prakticky rychlý a jednoduchý, protože ono těch možností moc člověk nemá. Není se čemu divit, lidé na Madeiře stejně jako ostatní Portugalci milují svá malá rychlá presíčka na stojáka na baru a musím tedy přiznat, že na spoustě míst to kafe bylo fakt dobré. Prakticky všude mleli kávu čerstvě, měli docela dobré mašiny a bylo vidět, že dělají jednu kávu za druhou. Takže se nebojte zapadnou do nějaké místní pekárny a jednoho prcka do sebe hoďte. Pokud si chcete dát však něco speciálního, podívejte se se mnou na dvě místa, kde by se vám mohlo líbit.

Greenhouse Coffee Roasters

Pokud budete na Madeiře hledat pražírnu kávy, asi to nebude dlouhé hledání. Určitě na vás jako první vyskočí Greenhouse Coffee Roasters a jejich místní kavárna, kterou však nenajdete v centru města, jak by se dalo čekat, ale pěkně v tropické botanické zahradě na hoře Monte. Zajímavé je, že u nás je spíše zvykem, že kavárny a restaurační zařízení v různých zahradách atd. postrádají kvalitu, tady naopak to nejkvalitnější najdete v tropické zahradě mimo město. A dostanete se tam jen tehdy, když půjdete zahradu navštívit. Je pravda, že návštěva samotné zahrady je fajn zážitek a dobrá káva a případně jídlo je jen bonus navíc. V kavárně připravují menší jídla jako sendviče, toasty, saláty, ale třeba i polévku dne. Domácí koláč dostanete ke kávě za výhodnou cenu a opravdu bylo z čeho vybírat. Nás však zaujalo, že jsme čerstvě praženou kávu od Greenhouse nikde jinde nejen neviděli, ale hlavně jsme si ji neměli ani kde koupit. Přitom filtr toho dne byl připravovaný z Kenya kávy a byl fakt výborný. Tedy dostanete hrnek černé tekutiny krásné vůně a ještě lepší chuti. Obsluha byla navíc moc milá, takže pokud toužíte po dobré kávě, naplánujete si výlet na Monte a odměňte se právě zde.

Legs Eleven Coffee Co.

Legs Eleven je druhé místo, které vám doporučím, pokud máte rádi hipsta prostředí, dobrou kávu, něco k snědku a milou obsluhu. V Legs Eleven se dočkáte opět buď kávy z Greenhouse pražírny nebo zahraniční kávy. V době naší návštěvy zrovna jeli amsterdamské Friedheads, ale něco mi říká, že zahraniční dodavatele kávy střídají. My jsme měli štěstí a chytli jednou na filtru právě Friedhats a jednou opět Greenhouse, ale jiný typ kávy než v Greenhouse kavárně. Kluci (ale i paní servírka) jsou nejen moc příjemní, ale umí udělat i moc dobrý flatwhite, kterému bych se jinak na zbytku ostrova doporučovala vyhnout (pokud nechcete prakticky latéčko). Prostory jsou menší, pár stolků, ale prostředí útulné a něco k zakousnutí také seženete (a to i ve vege verzi). K tomu pro ty, co kávě neholdují, nabízí třeba řepové nebo kurkumové latté (i z rostlinných mlék), aby bylo vidět, že jdou s dobou a fakt si na té kavárenské atmosféře ujíždějí. Nooo, a kdybyste sháněli nějaké to craft beer, tak opět můžete zavítat sem. Nebude to sice na čepu, ale můžete ochutnat nějakou tu portugalskou specialitku z lahve. Pokud budete mít cestu, určitě doporučuji.

Ven z Funchalu

A kdybyste náhodou chtěli hezké prostředí a kávu, která sice nebude místně pražená, ale bude chutná, dejte si jako jeden z cílů Rabaçal. Budete uprostřed přírody, z terásky budete koukat do krásného údolí a na okolní kopce, pít své malé kafe a k tomu možná zakusovat ať už menší jídlo, domácí koláč, sendvič nebo sebou přinesenou svačinku. Sednout si můžete ven před budovu, na terásku nebo třeba do větší místnosti s pohodlnými židlemi a stolečky. Ale pozor, ať se moc nerozsedíte, špatně by se vám šlapalo:).

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.