Otestováno pro Vás

Kam na kávu v Dublinu (Irsko)

Do Dublinu jsem tentokrát letěla naprosto nepřipravená, protože na výzkum bojového území nebyl čas. Nakonec jsem na letišti před odletem rychle zkoukla pár obrázků pod hashtagem #coffeedublin, a zjistila, že Dublin je naprostým rájem pro kávomilce. Nastal tedy nelehký úkol vymyslet, kterou kavárnu zvolit a jak ji zapasovat do zbytku výletu, protože času na vysedávání tolik nebylo a spousta lákavých kaváren byla často blízko u sebe (což je samozřejmě nevýhodné, pokud nechodíte od kávy ke kávě v očekávání infarktu). 

Hned v úvodu toulek Dublinem jsme se museli rozhodovat mezi dvěma dobře hodnocenými místy, tedy mezi Shoe Lane coffee a Cocobrew. A jelikož Cocobrew na mě při vyhledávání vyskočilo mezi prvními, padla nakonec volba právě na něj. Lokalita je fajn, z kavárny koukáte přímo na dublinský Icon walk, tedy spíše můžete koukat na turistické skupinky, které se zde střídají s průvodci. Kluci baristi vás přivítají úsměvem a když budete mít štěstí, popřejí vám lámanou češtinou, ať vám chutná. Na výběr je samozřejmě celá řada přípravy káv a také jejich specialita, což je cocobrew, tedy káva s MCT olejem a kakaovým máslem. Ti, kdo sledují trendy a zhlédli se v bulletproof coffee, budou mít jistě radost. Ale doporučuji to vyzkoušet i ostatním, tuk v kávě pomáhá vstřebávat příznivě působící flavonoidy z kávy a využít tak kávu nejen jako zdroj kofeinu (a chuti). V nabídce jsou také smoothie a řada zdravějších dezertů, ale také nějaké menší slané obědy s kváskovým chlebem (či třeba salát). Míst k sezení je tu poskrovnu, ale stejně je nej sedět ve výloze a koukat na ruch ulice. 

Co se týče dalšího nabírání energie v průběhu dne, vyhrál ve výběru Kaph. Řekla bych, že obě kavárny si nemají co vyčítat, akorát je Kaph více v centru a jako takový je mnohem více nacpaný. Pokud hledáte v Dublinu hipsta místo, tohle je rozhodně to pravé ořechové. Veselí baristi, co se nezastaví, předražený filtr, skvělý flat white a nabídka dezertíků úplně pro všechny (tedy i různé dietní směry). Když se vám podaří protáhnout kolem baru mezi lidmi, můžete zkusit najít místo na sezení v horním patře. I tam je prostor poměrně menší, ale najdete zde místňáky řešící běžné problémy, turisty nabírající další sílu do ťapání, ale i počítačové maniaky zběsile ťukající do klávesnici svých vyladěných Maců:). Káva skvělá a přestože je samozřejmě lepší dát si ji na místě do hrnku, mají tak roztomilé kelímky sebou, že mě to skoro mrzelo. 

Posledním ozkoušeným místem, kde jsme ve spěchu na hrad chňapli kelímek s kávou sebou, bylo Diarmuid Gavin. Z počátku byste vůbec neřekli, že si zde můžete dát kávu. V centru v rámci Dunnes Stores se toto místo jeví jako jasná prodejna rostlin, což je také primární funkce. Ale k tomu tu najdete nadupaný kávostroj, výběrovou kávu a paní, co vám velmi ochotně sebou nějakou dobrotu nachystá. Před tím nebo i potom si můžete nejen prolistovat knihy o pěstování zeleně, ale také si nějakou rostlinu vybrat a odnést. Ty větší vám samozřejmě později dopraví, s tím se tahat nemusíte. 

A to je z kávotoulek všechno. Pokud náhodou třeba znáte a zavítáte do Joe’s Coffee (káva pražená v Dublinu a Kilkare), Vagabond Coffee Dublin nebo Indigo&Cloth (super hipsteřina), dejte vědět, jestli jsem o něco přišla a jestli se mám vracet:).

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.