Cestování / Otestováno pro Vás

Kam na kávu v Belgii – Ostende, Bruggy, Antverpy

Dnešní menší díl kávotoulek je opět z další evropské země a tentokrát zavítáme do Belgie. Možná jste sami už nějaký kousek Belgie viděli a budete se mnou souhlasit, že se jedná o krásnou zemi. A dnes se vás pokusím přesvědčit, že dokonce mají i dobrou kávu a několik útulných kaváren, které stojí za návštěvu. Nebude toho moc, ale v pár se zastavíme, snad vás tím trochu inspiruji. Každá země má něco a snad každá země se dnes zajímá o dobrou kávu.

Ostende

Pokud budete hledat kavárnu v Ostende, abyste se trochu osvěžili před procházkou po pláži nebo dalším výletem, zkuste De familie Jansen. Roztomile vypadající bistro, postarší barista povídající se stálým zákazníkem anglicky, pár stolečků, vonící káva. Menu sice odpovídá takové té běžné kavárně, kde vám do kávy nacpou cokoliv, aby uspokojili docela široké publikum, ale nemění to nic na tom, že kávu mají dobrou, prostor je čistý a přitom útulný a jídlo lákavé. Každopádně tahle káva vás jistě zahřeje na duši a budete rádi, že i v takových malých místečkách najdete příjemné útočiště pro své kofeinové hobby.

 

Bruggy

Zatímco v Ostende více prostoru na kofeinové injekce nebylo, v Brugách jsem si to vesele vynahradila. A musím říct, že pokud je nějaké město plné nádherných malých tak trochu hipsta kaváren, tak jsou to určitě Brugy. Pokud se tedy chystáte na výlet do tohoto města, doporučuji si nechat nějaký ten čas na kávovou přestávku. Jako první bych zmínila That´s Toast, kde jsem se stavovali na ranní snídani/brunch a všechno včetně kávy bylo prostě skvělé. Víkendové dopoledne zde může být trochu natřískáno, ale prostor je poměrně velký, mají několik stolů i ve dvoře a pak vzadu menší místnosti, a když budete mít štěstí, budete sedět přímo u otevřené kuchyně a koukat kuchařům pod ruce. Všichni se moc mile usmívali a káva byla fakt skvělá.

 

 

 

Pokud hledáte nějaké ještě více hipsta místo než je výše zmíněné, doporučuji se stavit v Cafuné espresso bar. Nebo se tam stavte, protože hledáte dobrou kávu na svých toulkách města. Je to menší kávový bar poměrně v centru města, kde mají pár druhů káv z menších evropských pražíren a za barem se na vás bude usmívat mladý barista, aby vykouzlil nějaký latte art do vašeho milovaného cortada. Ale udělají vám samozřejmě i nějakou tu dobrotu bez mléka.

Na kávu si také zajděte třeba do Li-O-Lait a snad nenarazíte na stejnou obsluhu. Ta naše byla super pomalá, možná to bylo tím, že byla neděla ráno, spousta lidí dostávalo objednávky bez zjevného pořadí a nakonec ještě naši objednávku na bagel spletli. Bohužel jsme trochu spěchali, takže jsme neměli moc čas nic řešit, ale čas na kávu jsme měli. Káva byla moc dobrá, servírovaná v milých hrníčkách, místo je takové útulné. Takže pokud byste měli chuť na kávu, tak se vám tady určitě bude líbit.

Antverpy

Jako v každém městě, i v Antverpách najdete nějaké ty trhy. A dost možná se vám podaří narazit na menší autíčko Willem Koffie&Lekkers, kde vám usměvavá pán uvaří malé a silné espresso, které bude nejen vonět, ale řádně vás postaví na nohy. Povětšinou je fajn nějaké takové pojízdné autko vyzkoušet, protože jej provozují lidé, kteří se kávě věnují a které káva baví. Netvrdím, že je to pravidlo, ale velmi často to tak bývá.

 

 

Pokud však nenarazíte na trhy a případně nějakou tu pojízdnou kaváren, nemusíte se vůbec lekat. Antverpy nabízí celou řadu úžasných kaváren. Některé sice byly neplánovaně zavřené v neděli, ale to nemusí vůbec vadit, protože jich je tolik, že nějakou kvalitní vždy najdete. Jednou z takových může být třeba espresso bar Caffe Mundi, rohová kavárna, která bude za slunného dne pravděpodobně venku obsypaná nejen turisty, ale i místními. Sezení najdete i vevnitř a krom těch mléčných káv tady dostanete i pořádný filtr. Co mě trochu vždy zklame je, že když se na takovém místě podívám, jak starou prodávají kávu na domácí potřebu (tedy na datum pražení) a najdu balíčky s datem několik měsíců zpět, chce se mi skoro brečet. To by jistě na takovém místě být nemělo a určitě bych nedoporučovala kupovat. Kávu na místě však mají velmi dobrou, sama jsem byla svědkem, kdy byla baristka tak milá, že sice nemohla nějakým turistkám prodat balenou vodu, protože žádnou neměla, ale ochotně jim nabídla tu kohoutkovou v jakémkoli množství. A to se mě jako člověka ze země, kde si téměř každá kavárna a restaurace začíná účtovat za kohoutkovou vodou, docela dotýká. Jinak mě se vždy líbí, když k filtru dostanete i popisek kávy, kterou zrovna pijete, i když chápu, že spoustu lidí to zrovna asi moc netankuje.

 

A pokud byste té kávy neměli ještě pořád dost, doporučuji v Antverpách ještě jedno místo, a to Caffenation. Nachází se bokem od hlavní nákupní ulice a historického centra, ale káva je tam o to lepší. Jednak si sami praží, takže si můžete koupit něco pořádného na doma (L.G.B je taková hezká slovní kávohříčka, znamená Let´s Go Belgium:)). Přestože kavárna z venku vypadá velmi maličká, uvnitř najdete spoustu prostoru na sezení. Batch brew si můžete napustit sami a to hned ve výběru ze dvou různých káv, kávu s mlékem vám vytvoří bez mrknutí oka. Pokud budou obsazeny všechny stolečky venku, což se vám klidně může stát i v pondělí kolem 10. hodiny ráno, můžete si sednout „do výlohy“ a kochat se šrumem na ulici i zevnitř. Kavárnu navíc zdobí hezké malby, ke kávě samozřejmě najdete něco malého k zakousnutí a prostě si užít svou dávku kofeinu ve stylovém prostředí.

 

 

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.