Cestování / Otestováno pro Vás

Kam na kávu v Berlíně – vydání druhé (Tiergarten, Schöneberg, Kreuzberg)

O Berlíně už jsem toho tolik popsala a zřejmě budu psát dál. Mohla bych psát o tom, jak každá oblast Berlína mé v sobě kousek něčeho jiného, krásná místa, pouliční umění a zelené parky, které jsou plné lidí, kteří nechtějí trávit čas zavření doma. Berlín je prostě moje oblíbené město a pro mě osobně malé San Francisco. A pokaždé mám pocit, že jsem zase nestihla skoro nic vidět, skoro nic navštívit a že jsem ještě nevypila dost více či méně hipsterské kávy. Takže pokud vás ještě moje Berlínské vyprávění nenudí, tak se usaďte a pojďte si se mnou vychutnat další Berlínskou kávu.

Tentokrát se ale podíváme na druhou stranu Berlína, než jsem se kdy vydala předtím. Nebudeme si lhát, vybrat dobrou kavárnu v Berlíně je problém hlavně v tom, že je jich tady spousta. A spoustu pražíren člověk pozná třeba na Coffee Festu a pak je chce po čase zase ochutnat (už za trochu vyšší cenu než na festivalu). Pokud zabloudíte do oblasti od ZOO až po Neukolln, máte možnost si vychutnat dobrou kávu na spoustě míst. Mé kroky vedly tentokrát oblastí Schönebergu, kde jsou opravdu hezké parky a je super koukat po ulicích a domech, které jsou opět zkrášleny pouličním uměním. Je to taková hra, kdo objeví nejskrytější obrázek. Bohužel kavárny, které jsme chtěli vyzkoušet v této oblasti, byly v neděli zavřené, a tak nezbývalo, než si procházku protáhnout a zamířit do Kreuzbergu. Tímto se omlouvám, pokud jsem vás nalákala na Schöneberg (pokud zde budete v jiný den, zkuste DoubleEye a pak mi napište:)).

Chapter One Coffee

Jak se asi dozvíte v mnohém průvodci, vaše kroky v rámci vycházky v této oblasti by měly vést k Tempelhofer Feld (rozhraní Tempelhof-Schöneberg), tedy k bývalému letišti, které dostalo šanci fungovat znovu jako velký park/hřiště. Opravdu téměř na cestě tam se můžete stavit v Chapter One coffee (přiznávám, už jste v Kreuzbergu). Narazíte na malou kavárničku, která má jen pár netradičních stolečků a pár sezení venku, ale zato si můžete vybrat z celého Brewmenu, tedy pokud se rozhodnete pro filtr, nedostanete jeden jediný, ale klidně si kávu zvolíte podle preferencí (výroba vs. kávová zrna). Nezapomeňte, že espresso macchiato je zde opravdu to, co má být, takže dostanete espresso s kapkou mléčné pěny (a pokud tedy chcete kávu s opravdovou dávkou mléka, budete muset zvolit něco jiného). V pátek vás čekají také některé další alternativní přípravy kávy, což vám nakonec bude připadat spíše jako show než příprava kávy.

Bonanza

Jestli se něco vedle The Barn stalo mojí srdcovkou, je to rozhodně Bonanza. Ne tak kvůli samotné kavárně v Berlíně, ale hlavně pro jejich kávu. S každým novým sáčkem káv od různých pražíren si říkám, že ta je fakt dobrá, protože většina jich je opravdu výborných, ale Bonanza všechny své předchůdce (a zatím i následníky) s přehledem šoupla do kapsy. Ano, udělat si doma aeropress z Bonanzy (Santa Teresa) je to, co mě naučilo vstát a chtít kávu, přestože to můj zvyk nikdy nebyl. A pak takové to vytoužené očekávání prvního doušku, který se rozplyne v ústech jako božská mana a člověk si přeje, aby ta káva nikdy neskončila. Jo, přesně toto se vám stane, když narazíte na dobrou Bonanzu.

Samotná kavárna mi nepřišla až tak úchvatná, pokud nejste přímo fanoušci částečně industriálních prostor s chladnou prázdnotou, která je zde trochu minimalizována rozmístěním velkých květin. Jedná se o poměrně větší prostor bez členění, na záchod musíte ven a obejít budovu, abyste se dostali za prostor pražírny. Samozřejmostí jsou nejen filtry, ale také mléčné kávy a správné latte art. Můžete zde tedy přímo zakoupit praženou kávu nebo nějaké další vybavení. Celkově si myslím, že je to zajímavý prostor třeba pro meetingy nebo pak třeba venkovní prostor naprosto skvělý pro letní kávové osvěžení. Každopádně Bonanzu si nenechte ujít.

The Barn

Že není jen jeden The Barn, to asi všichni, kdo do Berlína zavítali, už tuší. Mě se vždy povedlo zavítat jen do Barn Cafe na Auguststrasse, jelikož je to v oblasti Gallery District, ale tentokrát jsem se dostala do té v západním Berlíně. Kavárna je umístěna ve známé budově Cafe Kranzler na Kurfürstendamm, kterou oceníte třeba při výletě do ZOO. Jakmile vyjedete výtahem do patra, otevře se vám kruhová kavárna, která je krásně prosvětlena díky oknům po celém obvodu. I tak si dovedu představit, že se prostor může velmi rychle zalidnit. Krom míst přímo u oken (z výhledem na okolní budovy) můžete zabrat místo na jednom zmenšeném stolečku nebo pak zabrat některý naopak z vyšších stolů vzdálenějších od baru. Obsluha tady za našeho pobytu nechodila, takže musíte jít k baru objednat si, dostanete elektronické zařízené, které vás pak informuje, že vaše objednávka je připravena.

Filtr je zde poměrně dražší záležitost, pořídíte jej okolo €6-8, espresso menu je založeno jednoduše, že prostě máte espresso a cena se odvíjí od toho, kolik do toho chcete mléka. K tomu můžete přikoupit nějaký ten zákusek (mají i bez lepku) nebo malé jídlo. Vodu si doplňujete sami na baru. Větší stoly jsou docela dobře využitelné i při práci na notebooku, takže si dovedu představit, že se vám tady bude dobře pracovat (jako nám).

Spirit Coffee

Zatímco součástí našich nákupních středisek bývá tak max. jedna z těch klasických frenčízových kaváren s přepraženou kávou v mega velkém kelímku, berlínské Bikini Berlin jsou o krok napřed. Pokud byste hledali další kavárnu v oblasti Tiergarten, protože třeba The Barn už znáte a chcete zkusit něco jiného, doporučuji zavítat do Spirit coffee, přestože je součástí nákupního komplexu. Spirit coffee začali spolupracovat s berlínskou pražírnou Five Elephant, takže můžete rozšířit chuťovou sbírku německých pražíren. Vedle kávy nabízí i výběr čerstvé zmrzliny a zákusků, často v bio kvalitě. Co by vás mohlo zaujmout, že dělají třeba párování kávy a koláčů, tedy spojení Five Elephant se správným zákuskem, občas jim tam zaskočí přímo barista z Five Elephant, ale povětšinu latte art zvládnou i sami.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.