Otestováno pro Vás

Kam na kávu v Kroměříži

I na tu Moravu člověk občas zavítá a bylo by bláhové si myslet, že kávová kultura se odehrává jen v Praze. Milovníky dobré kávy najdeme jistě všude a o to více bychom měli zatleskat, když se někdo na menším města rozhodne dělat věci jinak a ukázat, že káva je lahodný nápoj a že může být i rozmanitá. Jistě, sice stále v restauracích převládají nadnárodní značky pražené kávy a mnohdy chybí i pořádný stroj na espresso, ale najdou se i výjimky, které stojí za to navštívit.

Velo cafe

Po pár místech, kde mě tedy o znalosti kávy moc nepřesvědčili, jsme našli Velo Cafe a byla jsem úplně nadšená. Protože krom klasických espresso nápojů si právě tady dáte i alternativní přípravu kávy, ať už třeba V60 nebo frenchpress. Kavárna se nachází na samém Velkém náměstí, takže ji jistě uvítáte třeba při prohlídce zámku a Podzámecké zahrady nebo třeba návštěvě muzea na náměstí. Prostor je pěkný a samozřejmě nesený v duchu cyklistickém, pořádají se zde různé akce, ať už živou hudbu, cyklistické zahájení sezóny nebo třeba i takové cuppingy, kde člověk naučí něco o pořádné kávě. Každopádně La Boheme káva prostě nezklame, ale na výběr měli v době naší návštěvy i pár dalších.

Co je určitě velmi lákavé je i skutečnost, že mají domácí zákusky nebo třeba slané koláče/quiche. Ona ta domácí prácička je vždy trochu lepší než nějaký velkoprodej, jednak chuť se může měnit a nabídka je různorodější. Takže pokud zavítáte, můžete se těšit nejen na příjemné prostředí a usměvavou obsluhu, ale dobrý filtr a domácí zákusek k tomu. Asi ani nemusím zmiňovat, že nechybí domácí limonády, čaje a další vybavení, které prostě hipsta kavárna musí mít:).

Pražírna Kroměříž

Pražírnu bych vlastně nenazvala úplně tak kavárnou, i když zde asi dva stolečky najdete. Je to spíše prostor, kde zakoupíte kávové vybavení na nejrůznější domácí experimenty, a k tomu samozřejmě kávu z nejrůznějších koutů světa. Při naší návštěvě bylo na výběr snad 20 káv a to už jsem se tedy trochu zapotili, kterou vybrat. Cenové rozpětí je rozmanité, ale celkově mi ceny přišly lepší než u pražských pražíren.

Ale ještě zpátky k té kávě. Ze espresso dáte 20 Kč a můžete si jej nechat připravit z jakékoli kávy, takže vlastně můžete ochutnat ještě před tím, než kávu koupíte, což je fajn. A 20 Kč za kávu je snad téměř až výsměch s porovnáním s pražskými cenami. Chápu, že pronájem a tak, ale  prostě je to fajn, že cena je uzpůsobena na místní poměry a umožní vám vyzkoušet beze strachu třeba i jednu dvě kávy, než si něco na doma vyberete. Ke každé kávě samozřejmě najedete popis a datum pražení, k tomu milou paní prodávající, která vám mileráda poradí:).

 


Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.