Cestování / Otestováno pro Vás

Kam na kávu v Českém Krumlově

Co dělat jiného v den, kdy tak trochu prší, je zima a velký předpoklad zácpy na silnicích směr Praha? No přece vydat se na výlet do Jižních Čech, kde je sice stejně zima a upršeno, ale člověk má aspoň výmluvu, proč místo stotisícího obcházení památek může sednout do tepla kavárny a objevovat kouzla místní kávy. Tentokrát nás nohy zavedly do Českého Krumlova a věřte nevěřte, krom davů turistů zde narazíte i na několik malých pražíren a samozřejmě spoustu kaváren.

Ať už kouknete na jakýkoli turistický server, většina doporučovaných kaváren bude na Latránu, tedy na ulici vedoucí k zámku. Na této hlavní turistické dráze (který vám tak trochu zřejmě připomene cestu Asií) opravdu najdete spoustu kaváren, ale když vyrazíte do Krumlova ve svátek a ještě za deště, nebude každá hold otevřená. Některé nejvíce doporučované se nám nezdály už od pohledu (působily snobsky) nebo byly plné turistů. Zmínila bych ale Kafemlejnek, kam jsme nakonec nezašli (protože je znám), ale kdybyste sháněli dobrou kávu i na v podobě zrn domů, tak určitě neváhejte. Nakonec jsme došli až na konec ulice Latrán, kde už množství turistů značně ubylo, a zapadli se ohřát do kavárny Deli 99.

Prostory jsou moc pěkné a nevím, zda to bylo tím, že bylo škaredé počasí nebo svátek, ale bylo zde i dostatek místa (na rozdíl od centrálnějších prostor). Rodiče jistě potěší, že tady mají i malinkatý koutek pro děti, takže vás nebudou rušit, když si vychutnáte La Boheme kávu. Ta byla moc dobrá (jen bohužel nečekejte žádné alternativní přípravy kávy).

Celkově atmosféra kavárny byla příjemná, i když bylo prázdno, obsluha byla usměvavá a jsem si jistá, že pokud jíte lepek, určitě byste si vybrali i nějakou dobrotu z výlohy se zákusky a dortíky, případně si dali nějakou českou limču.

Pokud vás přepadne malý hlad, pak některý ze sandvičů nebo sladkých vaflí bude tou správnou volbou, pokud jste bezlepkáči jak já, doporučuji raději vlastní zásoby, protože byste se nemuseli moc najíst. Nebo možná vůbec. Každopádně obsluha byla milá, káva dobrá a prostory příjemné, takže si člověk nemá moc na co stěžovat.

Po menší procházce v dešti a pěkném promrznutí na zámku jsme se rozhodli zahřát další kávou a tentokrát nás nohy zavedli do Cafe Retro a to také proto, že se jedná o malou pražírnu a já jsem přece potřebovala malý úlovek na doma. Co mě tedy mrzí, že pokud někde praží vlastní kávu a chtějí se tedy tvářit, že kávě rozumí, nemají ani jeden alternativní způsob přípravy kávy, třeba aspoň filtr. Ale možná jen předbíhám dobu a časem se k tomu dostanou. Latte art by chtělo také ještě maličko doladit:).

Prostory Cafe retro mi přišly trochu potemnělé, ale možná to bylo jen tím, že venku bylo zataženo. Nebo tím, že interiér je laděn do tmavých barev. Každopádně si dovedu představit, že večer je zde příjemnější atmosféra než za upršeného odpoledne.

Nakonec jsme byli tak promrzlý, že jsme neodolali nakouknout do jídelního lístku. Naštěstí byla polévka dne zeleninová a bez lepku, takže jsem po ní okamžitě sáhla. Není nic lepšího na prohřátí než pořádná polévka. Dobře, přiznám, že barva nebyla zrovna nejroztomilejší a připomínala spíše mé ranní smoothie, ale i chuťově byla dobrá. Na můj vkus slanější, ale prý jsem divná jenom já a slaná nebyla vůbec. Co bych ale doporučila je z řady předkrmů salátek s orestovaným farmářským sýrem, který byl skvělý. Sýr mi sice trochu skřípal mezi zuby, ale byl skvěle dochucen hlavně bazalkovým olejem.

A tím naše krumlovské kávování končí a doufám, že někdy ještě budeme mít možnost ochutnat kávu ze zbývajících míst. Třeba za krásného slunného počasí při procházkou kolem řeky. A když už tam budete, nezapomeňte si vzít nějakou čerstvě praženou kávu domů. Taková Kolumbie prostě nikdy nezklame.

One thought on “Kam na kávu v Českém Krumlově

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.