Ze života

Jo, někdy si popláču, a co má být? Aneb kéž je i 2017 plný emocí.

A je to tady, další rok za námi! Není možné, jak rychle to zase uběhlo a kolik se toho seběhlo. Byl to náročný rok. Klidně si to pojďme říct na rovinu. Pojďme zbořit mýtus, že bychom se měli stydět za to, jak se cítíme. Navenek se můžeme smát, jak chceme, ale vevnitř můžeme současně brečet. Ta hranice mezi úsměvem a pláčem může být někdy tak tenká.

Takže pojďme si to říct na rovinu.

Je mi přes 30. Vracím se do prázdného bytu. Ten prázdný byt miluji. Miluji svobodu, kterou mi dává. Alespoň na tu chvíli, kdy v něm můžu být. Tu svobodu, kdy si můžu klidně na obličej napatlat smradlavou mastičku a nikomu to nevadí. Svobodu ranního cvičení, neumytého nádobí a časopisů rozházených po záchodě.

Je mi přes 30 a vím, že mé tělo je chrám, o který se musím starat. I tak mu někdy nedám večeři. Protože je to moje tělo a prostě můžu. A někdy jej naopak naliji vínem, i když vím, že to bude ráno bolet. Možná chci, aby to ráno bolelo. Protože bolest nám připomíná, že žijeme.

244f2767ea893f97ae55397ef73deaf1

Je mi přes 30. Očividně bych měla mít manžela, krásný dům, skvělou práci a kopu dětí. Nemám nic z toho. A netuším, jestli mě to trápí. Nevím, co vlastně chci a jestli to chci. Nevím, co chci v životě dělat. A všichni se tváří, že je to špatně. Že jsem dospělá a musím mít jasno. A já denně balancuji mezi pocity, že chci dělat něco jiného než dělám.

Je mi přes 30 a přestože jsem vlastně šťastná, někdy brečím. Brečím, protože se mě něco dotkne. Brečím, protože jsem přetažená. Brečím, protože nevím, co chci. Možná i proto, že mě bolí srdce. Protože ženy jsou nepoučitelné. A je jedno, kolik jim je let. Některé ženy mají štěstí a poznají muže, kteří je opravdově milují. Některé ženy to štěstí nemají.

Protože jsem chtěla být velká holka… Ale nikdo z nás vlastně skutečně nevyroste. Každý v sobě máme to své malé dítě, které potřebuje obejmout. A já hledám cestu, jak mé dítě obejmout. Jak mu vysvětlit, že všechno bude v pořádku. Že tady pro něj vždy budu…..nejen v tom roce 2017. Tak teda šťastný nový rok a neberte jej zas tak vážně:).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.