Život v USA

Párty s Františkem

Nechtěla jsem blogovat o svých závěrech z téhle „party“ dřív, než si budu naprosto jistá výsledkem. A je to tady. Rozjeli jsme to s Frantou a bylo to super. Žádná ranní opice, žádná bolest hlavy, žádné křeče, zvracení, žádná úporná kopřivka přivádějící mě k šílenství. Na druhý den jsem se sice trochu rychleji čistila, ale s tím jsem počítala. Také to maso mi za dva dny moc nepřidalo, ale což. Dámy a pánové, je to tak!! Francis Coppola Diamond Collection Chardonnay 2010! To je on, mého srdce šampion.

Když jsem přijela do Kalifornie, moje úporná myšlenka byla, že prostě chci to jejich lahodné víno aspoň ochutnat. Postupně jsem zjistila, že když si dám skleničku čerstvě otevřeného kvalitního vína, jsem schopná ji odtolerovat (narozdíl od bezlepkového piva či cideru). Také tento článek mě přesvědčil, že testovat kalifornská vína by nemuselo být tak nebezpečné. Francis Ford Coppola Winery je známé na celém světě svými kvalitními víny a já jsem prostě nakonec neodolala a láhev Chardonnay 2010 z Diamond collection koupila. Vinařství pořádá také různé akce a prohlídky a určitě se tam chci za svůj pobyt tady podívat. Byla by však ostuda nevědět, jestli můžu aspoň skleničku ochutnat.

U nás se dané víno pohybuje kolem 450 Kč. Tady člověk koupí láhev za 10 dolarů i s daní, když narazí na akci, kolem 15 dolarů je plná cena. To už je docela dobrý kauf. Každopádně z mého pohledu musím říct, že vína mají pravděpodobně nízký obsah histaminu.

Možná k tomu také přispívá můj ranní Green superfood drink, který obsahuje snad vše dobré, co teď na trhu je, možná k tomu přispívají přírodní antihistaminika. Nutno říct, že co jsem se zbavila trvalého užívání chemickým antihistaminik a beru pouze přírodní doplňky, cítím se mnohem lépe. Sice reaguji špatně na dietní „chyby“, ale zato mám více energie na cvičení. Možná je to i tím, že jsem komplet vyměnila kosmetiku za tu bez parabenů, benzoátů a hlavně glutenu. Kdoví, hlavní je, že to funguje a doufám, že to tak fungovat ještě nějakou chvíli bude. Vzhledem k tomu, že  jsem v kontaktu se slečnou, která vede blog thelowhistaminechef.com, čekám i horší stavy. Je fajn mít někoho, kdo si onemocněním prochází delší dobu a má na to stejný pohled.

Závěrem – jednou za čas by mi sklenička dobrého vína uškodit neměla. Bohužel v momentálním stavu mi i jedna sklenička stačí k lehké ovíněnosti, tudíž víc ani nehodlám zkoušet. Štěstí se nemá pokoušet! A také nechci v žádném případě radit histaminikům, že víno je naprosto v pořádku. Každý musí zkoušet sám!

3 thoughts on “Párty s Františkem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.